e-fatura Kullanım Yöntemleri


1. GİB Portal Üzerinden

Günlük fatura alış, verişi fazla olmayan küçük işletmeler ve e-fatura uygulamasını entegrasyon yolu ile kullanma konusunda yeterli alt yapıya sahip olmayan mükellefler, e-fatura göndermek ve almak için GİB web portalı kullanabilirler.

2. Doğrudan Entegrasyon İle

Firmalar, aracı entegratör olmadan kendi bilgi işlem alt yapısı ve yazılımını kullanarak e-fatura sistemini kullanabilirler. Fatura gönderme / alma işlemlerinde kendilerine ait mali mührü kullanır ve faturaları kendi arşivleme sistemlerinde arşivlenerek saklarlar.

Doğrudan Entegrasyon yöntemi, firmaya ek gider bütçesi çıkartması ile birlikte, insan kaynağı gücünü ve zamanını fazlası ile kullanmaktadır.

3. e-dünya Özel Entegrasyon Hizmeti İle

GİB Özel Entegrasyon izni alan e-dünya, teknik yeterliliğe sahip bilgi işlem sistemi vasıtası ile, e-fatura uygulamasına kayıtlı mükellefler ile kayıt olmak isteyen mükelleflere, e-fatura yazılım ve donanım altyapı uygulaması ile elektronik fatura gönderme / alma hizmeti sunmaktadır.

e-fatura mükellefleri, faturalarını kendilerine ait mali mühür ile onaylayarak gönderebilir veya Crs Soft mali mühürü ile onaylanarak gönderilmesini isteyebilir. Ayrıca mükellefler, faturalarını kendi arşivlerinde saklayabilir veya e-dünya’ nın arşivlerinde saklanmasını isteyebilir.

e-dünya e-fatura özel entegrasyon hizmeti; güçlü, hızlı ve güvenilir çözüm, zaman tasarrufu, izlenebilir bakım ve anlık destek hizmetleriyle, temel ilkesi olan müşteri memnuniyetini artırmaktadır.e-fatura Kullanım Yöntemleri