e-arşiv fatura Kullanım Yöntemleri


1. Doğrudan Entegrasyon ile

e-arşiv fatura mükellefi olan firmaların, kendi bilgi işlem altyapısı ve yazılımını kullanarak, e-arşiv fatura ile ilgili işlemlerini gerçekleştirme yöntemidir. Bu işlemler gerçekleştirilirken firmanın kendisine ait mali mührü ve zaman damgası kullanılır.

GİB, özel entegratör statüsündeki firmaların sahip olduğu teknik alt yapı, sertifika ve bilgi deneyimini, doğrudan entegrasyon yöntemini kullanmak isteyen firmalara da zorunlu tuttuğu için tercih edilen bir yöntem değildir.

2. e-dünya Özel Entegrasyon Hizmeti İle

GİB’den e-arşiv fatura özel entegratör izni alan e-dünya, zorunluluk kapsamında veya isteğe bağlı e-arşiv fatura sistemine geçiş yapan mükelleflere, kendi bilgi işlem alt yapısı ve yazılımını hizmet olarak sunmaktadır.

e-arşiv fatura Uygulamasını, e-dünya bilgi işlem sistemi üzerinde kullanmak isteyen mükellefler, GİB’e başvuru yapmalarına gerek olmadan, doğrudan e-dünya’ya başvurarak uygulamayı kullanmaya başlayabilirler.

e-arşiv fatura hizmetini e-dünya vasıtasıyla alan mükellefler, fatura gönderme ve e-arşiv fatura raporlarında e-dünya’nın mali mührünün ve zaman damgasının kullanılmasını talep edebilirler veya kendilerine ait mali mühürlerini ve zaman damgalarını kullanabilirler.

e-arşiv fatura özel entegratörü e-dünya, e-arşiv fatura uygulamasında son kullanıcıya mali mühürlü ve imzalı faturaları PDF formatında gönderebilmektedir. Faturaların PDF formatında gönderilmesi, son kullanıcı için dosyanın hızlıca açılmasını ve kolaylıkla okunmasını sağlamaktadır.

e-dünya e-arşiv fatura özel entegrasyon hizmeti; güçlü, hızlı ve güvenilir çözüm, zaman tasarrufu, izlenebilir bakım ve anlık destek hizmetleriyle, temel ilkesi olan müşteri memnuniyetini artırmaktadır.