e-bilet Kullanım Yöntemleri


1. Doğrudan Entegrasyon

e-bilet kullanmak isteyen firmaların, kendi bilgi işlem altyapısı ve yazılımını kullanarak, e-bilet ile ilgili işlemlerini gerçekleştirme yöntemidir. Bu işlemler gerçekleştirilirken firmanın kendisine ait mali mührü kullanılır.

Doğrudan Entegrasyon yöntemi, firmaya ek gider bütçesi çıkartması ile birlikte, insan kaynağı gücünü ve zamanını fazlası ile kullanmaktadır.

2. e-dünya® Özel Entegrasyon Hizmeti İle

e-dünya®'nın, çok kısa zamanda hizmete sunacağı e-bilet sistemine geçiş yapan firmalara, kendi bilgi işlem alt yapısı ve yazılımını hizmet olarak sunarak firmaların biletleri elektronik belge olarak kesmelerini sağlayacaktır.

e-bilet Uygulamasını, e-dünya® bilgi işlem sistemi üzerinde kullanmak isteyen firmalar, GİB’e başvuru yapmalarına gerek olmadan, doğrudan e-dünya®’ya başvurarak e-bilet hizmetini kullanmaya başlayabileceklerdir. e-bilet hizmetini e-dünya® vasıtasıyla alacak olan firmalar, e-bilet oluşturma gibi işlemlerinde e-dünya®’nın mali mührünün kullanılmasını talep edebilecekler veya kendilerine ait mali mühürlerini kullanabileceklerdir.